Hannie Nilsen (IVN Oisterwijk) heeft van 2021 t/m 2023 een aantal columns gemaakt over de Brabantse Natuur. Deze columns zijn door honderden bezoekers bekeken.Helaas is ze er mee moeten stoppen.
We hebben natuurbeheerder Mari de Bijl bereid gevonden om wekelijks een column te schrijven over onze mooie Brabantse Natuur. Iedere zondag kunt u de nieuwe columns bekijken in het vertikale menu onder "Brabantse Natuur".
Wie is Mari de Bijl?
Mari de Bijl komt oorspronkelijk uit Rosmalen (boerenzoon uit het Sprokkelbosch) maar woont al meer dan veertig jaar in Heeze waar hij natuurbeheerder was voor Brabants Landschap.
Mari is alweer enkele jaren met pensioen maar de natuur blijft voor hem een belangrijke levensbehoefte.
Sinds 2010 schrijft Mari een wekelijkse natuurcolumn voor het Eindhovens Dagblad. Hij doet dat nog steeds. Op onze vraag om zijn natuurverhalen met ons te delen zei hij meteen ja. Mari blijft het belangrijk vinden om mensen te vertellen over zijn mooie ervaringen met natuur. Vaak roepen zijn verhalen verwondering op, soms zijn ze geschreven met humor of een kwinkslag en soms zijn ze redelijk cynisch. Maar ze zijn altijd eerlijk en geven een inkijkje in zowel de bedreigingen als de schoonheid van de natuur en de noodzaak deze natuur te beschermen.
Veel plezier.
Hieronder de links naar de columns van Mari de Bijl